از دلایل مهم سفر به مکزیک می‌توان به وجود جاذبه‌های طبیعی همچون سواحل زیبا، بزرگترین صخره‌های مانع، تاریخ باستانی مایاها و مردمی با فرهنگ، بسیار شاد اشاره کرد. مکزیک به سرزمین رنگ‌ها و کنتراست‌ها معروف است و همین عامل دلیل محکمی است برای کسانی که دوست دارند با درخواست ویزای مکزیک اقدام به این سفر کنند. چرا که این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیاست و در سال بیش از ۲۰ میلیون گردشگر خارجی را به خود جذب کرده است. با اینکه امروز مقاصد جذاب زیادی برای گردشگری و کوله گردی وجود دارد اما مکزیک آنقدر جذاب است که می‌تواند ماه‌ها کوله گردان را سرگرم کند. مکزیک در آمریکای شمالی قرار گرفته و قبل از سفر به این کشور باید ویزای لازم را برای سفر به این کشور دریافت کنید.

ویزای ترانزیت مکزیک

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می‌گردد که مدت زمان کوتاهی برای سفر بعدی خود در کشور مکزیک اقامت خواهند داشت و پس از اتمام مدت زمان تعیین شده می‌بایست خاک کشور مکزیک را ترک نمایند. متقاضی می بایست بلیط سفر بعدی و پاسپورت خود را جهت اخذ این نوع از ویزا به مامورین مربوطه ارائه دهد.

ویزای کاری مکزیک

این نوع ویزا برای افرادی که دارای تجارت خاص و سرمایه ای برای شروع کاری جدید هستند و یا دارای تجربه‌های مخصوص در یک زمینه کاری هستند و قصد فعالیت در کشور مکزیک هستند صادر می‌گردد. متقاضی اول می‌بایست موسسه و یا کارفرمایی در مکزیک پیدا کند تا بتواند از طریق دعوتنامه ای که آنها به متقاضی می‌دهند اقدام به اخذ ویزا نماید و نمی‌توان اول ویزا دریافت کرد و سپس پس از ورود به خاک کشور مکزیک دنبال شغل مد نظر بود. پس از اتمام زمان تعیین و تایید شده در صورت اینکه مایل به ادامه کار در مکزیک بودید و یا از طریق کارفرما برای کار مناسب بودید می‌توانید نسبت به تمدید مهلت ویزای خود اقدام نمایید.

 

 مدارک مورد نیاز ویزای مکزیک

 •  اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  اصل کلیه پاسپورت های قبلی که در آن ویزا درج شده است
  ترجمه شناسنامه
  ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
  تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی صدور ویزا
  ترجمه اسناد ملکی
  گردش مالی پنج ماهه حساب بانکی
  گردش مالی شش ماهه حساب بانکی
  گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع کار،عنوان شغلی و درآمد سالیانه،نام مدیر
  ترجمه لیست بیمه تامین اجتماعی
  ترجمه روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس،تغییرات و تصمیمات
  ترجمه کارت بازرگانی یا گواهی اتاق بازرگانی در صورت داشتن
  ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت برای مهندسان
  ترجمه حکم بازنشستگی برای بازنشستگان
  رزرو هتل های محل اقامت در سفر
  چهار قطعه عکس 3 در 4 جدید با زمینه رنگی سفید که مربوط که کمتر از یک سال پیش باشد
  کپی شناسنامه و کارت ملی

 

 

 اطلاعات و شرایط ویزای مکزیک

 • محل صدور ویزای مکزیک : سفارت در ایران
  وضعیت تحویل پاسپورت بعد از صدور : توسط خود شخص
  نوع ارز دریافتی سفارت مکزیک : دلار آمريکا
  مدت زمان حدودی تعیین وقت سفارت ویزای مکزیک : 15 تا 25 روز
  هزینه دریافتی سفارت برای ویزای مکزیک : 36 دلار آمريکا
  نیاز به ویزا برای ایرانی ها : دارد
  نیاز به انگشت نگاری : دارد
  نیاز به تاییدیه دادگستری روی مدارک ترجمه : دارد
  نیاز به ضمانت نامه بانکی : دارد
  امکان صدور ویزای گروهی : ندارد
  نوع ثبت ویزا در پاسپورت : بر چسب در پاسپورت
  نحوه ارائه مدارک مکزیک : دستی
  زبان ترجمه مدارک مکزیک : انگلیسی
  مدت زمان حدودی اعلام نتیجه ویزای مکزیک : 15 تا 25 روز
  تا چه سنی نیاز به ویزای مکزیک نیست : 0
  صدور ویزای فرودگاهی برای ایرانی ها : ندارد
  نیاز به حضور در سفارت برای صدور ویزا : ندارد
  نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت : دارد
  نیاز به سوابق ویزای شینگن در سفارت : ندارد

 

ویزای توریستی مکزیک

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصدشان از سفر به کشور زیبای مکزیک تفریحی و گردشگری باشد. شما با ارائه مدارک مورد نیاز سفارت مکزیک می‌توانید اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایید. البته توجه داشته باشید در هنگام بررسی مدارک و برای تایید نهایی از شما مصاحبه نیز انجام خواهد شد. متقاضیان اخذ ویزای توریستی می‌بایست مدارکی که تمامی آن به زبان انگلیسی ترجمه شده به سفارت کشور مکزیک ارائه داده شود. حال اگر قصد سفر به کشور مکزیک را دارید می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی مکزیک و رزرو و خرید آنلاین بلیط هواپیما با 1614 در ارتباط باشید.

ویزای تحصیلی و فرصت مطالعاتی مکزیک

این نوع ویزا مخصوص متقاضیانی است که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه ها و مراکز معتبر تحصیلی در کشور مکزیک را دارند، توجه داشته باشید متقاضی قبل از ورود به یکی از دانشگاه های کشور مکزیک باید در یکی از مراکز تحصیلی مکزیک پذیرفته شده و همچنین شرایط مالی زندگی و تحصیلی در مکزیک را داشته باشد. در مکزیک مدت زمان اخذ مدرک لیسانس 4 سال، فوق لیسانس 2 الی 3 سال و دکتری حدود 3 سال به طول می‌انجامد. بسیاری از موسسات و دانشگاه‌هایی که در مکزیک فعالیت دارند، مورد تایید وزارت علوم کشور خود است. اگر شما قصد گرفتن بورسیه تحصیلی کشور مکزیک را دارید، می‌بایست نمره نهایی مقطع قبلی شما حداقل 8 از 10 باشد که بتوانید جزو کاندیده های دریافت بورسیه تحصیلی باشید. اکثر دانشگاه‌های این کشور دارای خوابگاه‌هایی با امکانات اقامت برای دانشجویان است، اما در صورتی که می‌خواهید در بیرون از خوابگاه و در آپارتمان اقامت داشته باشید و اگر امکان پرداخت تمامی هزینه‌های اجاره را دارید می‌توانید در بیرون از خوابگاه های دانشجویی نیز اقامت داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *