اسلواکی از کشورهای محصور شده در خشکی اروپای مرکزی است که هر ساله بسیاری از افراد با اخذ ویزای اسلواکی برای مقاصد مختلفی راهی این کشور زیبا در اروپا می‌شوند. این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش و از شرق با اوکراین، از شمال با لهستان و از جنوب با مجارستان همسایه است. پایتخت این کشور براتیسلاواست که ۴۱۳ هزار نفر جمعیت دارد. شاید در این میان شما از آن دسته از کسانی باشید که دلتان بخواهید برای تفریح و گردش به اسلواکی سفر کنید. جالب است بدانید که مکان ها و دیدنی های گردشگری بسیاری در این کشور وجود دارند که از زمان کشور چکسلواکی باقی مانده است. از جاذبه های اسلواکی می‌توان به قلعه براتیسلاوا اشاره کرد که در قرن ۹ میلادی ساخته شد و در سال ۱۸۸۱ میلادی دچار آتش سوزی شد و بعدها بازسازی شد و اکنون بازدیدکنندگان بسیاری برای دیدن این مجموعه به این کشور سفر می‌کنند. کلیسای جامع سنت مارتین دومین جاذبه گردشگری اسلواکی است که قدمت آن به قرن ۱۳ میلادی باز می گردد، درون آن مجسمه‌ای از سنت مارتین و یک گدا وجود دارد که مهم ترین اثر هنری این مکان محسوب می‌شود. سومین جاذبه گردشگری اسلواکی کاخ پریمات است، این کاخ در سال ۱۷۷۸ میلادی ساخته شد و در مرکز براتیسلاوای قدیم قرار دارد و به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های این شهر و حتی کل اسلواکی شناخته می شود. مورد آخر کاخ سفید اسلواکی است که امروزه خانه رئیس جمهور این کشور در آنجا واقع شده، این کاخ در سال ۱۷۶۰ توسط “کنت آنتون گراسالکوویچ” رئیس مجلس سلطنتی مجارستان ساخته شده است. این روزها بسیاری از توریست های ایرانی علاقه دارند اسلواکی را به عنوان مقصد برای تور گردشگری شان انتخاب کنند. بنابراین باید تهیه ویزای اسلواکی را به صورت موقت دریافت کنند. اگر قصد سفر به اسلواکی را دارید باید در اولین قدم، برای دریافت ویزای اروپا اقدام کنید که به نوعی ویزای شینگن است. این ویزا اجازه تردد موقت در کشور اسلواکی را به شما می دهد، البته این ویزا برای کسانی است که خارج از اروپا زندگی می کنند و کسانی که در اروپا زندگی می کنند یا ویزای اروپا را دارند می توانند به سادگی هر چه تمام در این کشور تردد کنند. تور اسلواکی و تور اروپا مجموعه 1614 فرصت مناسبی برای سفر و گردش در این کشور است.

انواع ویزای اسلواکی
ویزای حمل و نقل فرودگاهی: گاهی اوقات قصد خارج شدن یا انتقال بین دو پرواز بین المللی را دارید، در این مورد می‌توانید در فرودگاه باقی بمانید و انتقال را انجام دهید. در این شرایط باید ویزای اسلواکی را به صورت ترانزیت دریافت کنید تا بتوانید در فرودگاه بمانید.
ویزای ترانزیت: این ویزا برای کسانی است که از یک کشور غیر شینگن به یک کشور غیر شینگن سفر می‌کنند اما از یک کشور شینگن عبور می کنند. توجه داشته باشید که این سفر نباید بیش از ۵ روز طول بکشد.
ویزای موقت و کوتاه مدت: این نوع ویزا بیشتر برای مقاصد گردشگری و توریستی است، اگر شما قصد سفر به کشور اسلواکی را دارید باید ویزای شینگن را دریافت نمایید.
ویزای بلند مدت: این نوع ویزا به منظور اقامت موقت در کشور اسلواکی صادر می‌شود که فقط در موارد خاصی صورت می‌گیرد: مانند ویزای اسلواکی برای تحصیل و بیزینس.

چگونگی دریافت ویزای اسلواکی
شما یک ماه تا سه ماه قبل از عزیمت به اسلواکی باید یک قرار ملاقات با کنسول گری اسلواکی در کشور خود داشته باشید که لازمه این امر تعیین وقت سفارت اسلواکی است که این کار را می‌توانید به شرکت عمده فروش مجموعه گردشگری 1614 بسپارید تا راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام دهند. برای تهیه این ویزا شما باید 2 نسخه از فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید، تاریخ انقضای گذرنامه خود را چک کنید و در صورت نیاز آن را تمدید کنید، برای پاسپورت خود یک عکس مناسب گرفته و درج کنید، هتل رزرو کنید و اطلاعات پرواز برگشت خود را به صورت دقیق داشته باشید، باید بیمه درمانی داشته باشید، اطلاعات حساب بانکی خود را به صورت پرینت شده داشته باشید و بهتر است این اطلاعات به زبان انگلیسی باشند، مبلغ درخواستی سفارت برای گرفتن ویزای اسلواکی را به موقع واریز کنید، مدارک و عکس های خود را به موقع تحویل دهید و بعد از دو هفته برای دریافت ویزای اسلواکی اقدام کنید.

 

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی

اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
اصل کلیه پاسپورت های قبلی که در آن ویزا درج شده است
ترجمه شناسنامه
ترجمه کارت ملی
ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی صدور ویزا
ترجمه اسناد ملکی
نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و با مهر امور بین الملل بانک
گردش مالی سه ماهه حساب بانکی
ترجمه فیش حقوقی
ترجمه حکم کارگزینی
ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
ترجمه پروانه طبابت،کارت نظام پزشکی،پروانه مطب برای پزشکان
ترجمه پروانه بهره برداری و جواز کسب برای مشاغل آزاد
دعوت نامه از طرف دعوت کننده در کشور محل سفر با اطلاعات کامل دعوت کننده و متقاضی،دلیل سفر،آدرس و تلفن،مدت اقامت و موارد مرتبط به همراه کپی مدارک شناسایی دعوت کننده اعم از کارت اقامت،پاسپورت،رسید مالیات
بیمه نامه مسافرتی
دو قطعه عکس 6 در 4 جدید با زمینه رنگی سفید که مربوط که کمتر از یک سال پیش باشد.

 ویزای توریستی
 ویزای شنگن دیدار از بستگان
 ویزای شنگن تجاری
 ویزای شنگن ماموریت کاری
 ویزای شنگن ترانزیت

اطلاعات و شرایط ویزای اسلواکی

محل صدور ویزای اسلواکی : سفارت در ایران
وضعیت تحویل پاسپورت بعد از صدور : توسط خود شخص
نوع ارز دریافتی سفارت اسلواکی : يورو
مدت زمان حدودی تعیین وقت سفارت ویزای اسلواکی : تا روز
هزینه دریافتی سفارت برای ویزای اسلواکی : 60 يورو
نیاز به ویزا برای ایرانی ها : ندارد
نیاز به انگشت نگاری : دارد
نیاز به تاییدیه دادگستری روی مدارک ترجمه : ندارد
نیاز به ضمانت نامه بانکی : ندارد
امکان صدور ویزای گروهی : ندارد
نوع ثبت ویزا در پاسپورت : بر چسب در پاسپورت
نحوه ارائه مدارک اسلواکی : دستی
زبان ترجمه مدارک اسلواکی :
مدت زمان حدودی اعلام نتیجه ویزای اسلواکی : تا روز
تا چه سنی نیاز به ویزای اسلواکی نیست :
صدور ویزای فرودگاهی برای ایرانی ها : ندارد
نیاز به حضور در سفارت برای صدور ویزا : ندارد
نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت : ندارد
نیاز به سوابق ویزای شینگن در سفارت : ندارد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *